FORUM
ale na zachodzie ile świn..!! ;]
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
i co z tego za nie tzreba bedzie grubo zaplacic jak u nas juz nie bedzie. i zaplaci za nie polski konsument i znowu bedzie wojna miasto wies i znowu wsiuny zle i niedobre beda bo za duzo zarabiaja tzn. maja na chleb i splate kredytow. szkoda ze miesciuchy teraz nie widza jak zyjemy.
no tak im sie wydaje ze jak wedlina tak droga to ile kasy ten rolnik dostaje... a tu dupa..!! najgorsze to kurde to ze w sklepach ciagle do góry a nam do dołu.. :/
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
Bobo nie narzekaj jest,dobrze ,gnuj zostaje
no i kiedy zabraknie uchatków to powiedzą w telewizji Z.M.<agrobiznesie> /POCO podwyższać cenę BO TOWARU I TAK NIEMA/i tak będziemy dalej dryfować po tej zasranym kraju
no tak cenny nawóz..
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
a jak tam u was z cenami
a kurna jutro sie dowiem bo sprzedaje..
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
Bez zmian 3,40 + vat Tuczników nie za dużo..
Duduś
GG 616746
ubojnia 3,50+wat
3.50 plus vat
JAN SKAD JESTES ZE ZNASZ FIRME KONIAREK ZGADZAM SIE Z TOBĄ
GG-4444485
***POZDRAWIAM SERDECZNIE***
3.40+vat
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
DO JUREKodstawiałem do nich trzy lata,termin płatnosci 30 dni,czekałem dwa tygodnie za odbiorem,wkoncu umawiajom sie na konkretny dzien,czekamdzwonie do KONIARKA a oni muwiom ze nie przyjadom,bo majom dosc swiniek
DO JAN CENE CI ZMIENILI WE FIRMIE KONIAREK NA NIZSZĄ PO TYM OKRESIE CZEKANIA ?
SKAD JESTES PROSZE O KONTAK ?
4444485
GG-4444485
***POZDRAWIAM SERDECZNIE***
do jurek to jest u nich norma
i przez to stracili sporo dostawcuw
Witam.Wszyscy się zastanawiają dlaczego cena świń nie wzrasta albo wzrasta nieznacznie, choć mówi się ,że świń jest mało,że produkcja w w każdym rejonie się zmniejszyła.W moim rejonie jest masarnia,która importuje zamrożone bloki z starym mięsem.Taki blok 3 dni się rozmraża i potwornie śmierdzi.Podobno kosztuje 30 gr. za kg.To jest chyba cena transportu ,bo na zachodzie sie tego pozbywają,żeby nie ponosić kosztów utylizacji.Z taką chorą konkurencją trudno nam konkurować bo zdrowe polskie mięso jest potrzebne tylko w nieznacznej ilości.SMACZNEGO?!
lol 1250 tirów miesieczne na ukrainie..!! ale co z tego jak ceny nadal niskie...
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
Drodzy Towarzysze wy nawet niewiecie
jakie Polska podpisała umowy zeby wejsc do UNI
to głowa boli.
I tak w tym roku przyszedł przymusowy kontygent z Holandi
mrozonego miesa.
i tyle tgo było jak to rozdysponowali
to sam stoklosa musiał tyle tego zabrac ze mu na tydzien przerobu
ale przerobu niebyło bo sie nawet nienadawało i wyszystko do utylizacji.
Na wiem bo sam wet mówił co to mieso konfiskował.
poz
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
od trzech tygdni 3,7 + vat i dziś tez tak dostałem
po cholere w styczniu kupowałem tego prosiaka
Na północy województwa śląskiego KLAPA tuczniki o 10gr na dół i nadzwyczaj było ich bardzo dużo
Mateusz
Prosta kalkulacja:
7 kg prosiak 70 zł ( przy 22 od lochy w ciągu lochy pasza + wszystkie opłaty.)
7 --12kg 27zł
12- 25 51zł
25 - 45 62zl
45-100 152zł
=362 zł + 20zł(upadki, wyliczenie poniżej)
(48 x 5 =240zł x 8%= 20zł)
=382zł + 15% zysku = 440zł
kg tucznika aby był opłacalny i wyżywił rodzinę w dzisiejszej sytuacji cena skupu powinna wynosić 4,4 zł/kg żywej wagi.
Ot i tyle
NO ale przywiązanie do tucznika bezcenne
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
zauwazyliscie ze nagle skonczyla sie swinska gorka? zadajecie sobie pytanie co za bzdury pisze ale to nie bzdury otoz ZM juz wpadaja w panike skad wezma towar aby wyslac go na Ukraine . Mysle ze cale 2 latka wciskali nam scieme o tej gorce po to tylko zeby zbic ceny bo przeciez przyszedl czas na splate zaciagnietych kredytow na przystosowanie zakladow do wymogow unijnych, a przeciez z naszej kieszeni najlepiej i najprosciej jest wyciagac
Dużą zasługę mają też giełda i makleży
Hodowla Zarodowa
maklerzy*
Hodowla Zarodowa
Lukas 1982 nie zgadzam się z twoimi wyliczeniami.
Fermowy prosiak 140zł - 20kg
Zużycie paszy do 120 kg - 2.8
280kg paszy X 1000 zł ( pasza z własnego gospodarstwa)= 280 zl
20 zł koszty obsługi, upadków, prądu, wody itp.
Koszty : 440 zł
tucznik 120 kg X 4 zł z vatem =480 zł
to kurde 40zł zostało...
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
e-WGT S.A. informuje naszych stałych klientów, że od dnia 17 kwietnia 2008 roku Agencja Rezerw Materiałowych
zacznie wystawiać półtusze wieprzowe. Najbliża sesja przetargowa już 17 kwietnia.
Zapraszamy do udziału w przetargach.
JESZCZE MUSIMY TO PRZEŻYĆ
Muchozolali
Jeżeli dysponujesz informacjami o zobowiązaniach Polski w momencie akcesji to podziel się nimi z nami.
Widział ktoś wczoraj wypowiedź Pana Macieja Dudy w TVN CNBC Biznes?
Tomek